Matura próbna

Liceum 2017/2018

 • W bibliotece szkolnej są dostępne wszystkie wydane do tej pory tomiki poezji uczniów Liceum. 

 • Wycieczka programowa klasy romańskiej-Włochy

  17.10.2017

  W dniach 7-14 października 2017 r. klasa romańska II C i kulturowa II F odbyła wycieczkę programową do Włoch.

  Oto krótka relacja uczestników:

  Po radosnej podróży dotarliśmy do pięknej Florencji w której zwiedziliśmy piękne kościoły, bazyliki i słynną galerię Uffizi. 

  Drugiego dnia zwiedzaliśmy średniowieczną Ravennę. Zobaczyliśmy wiele pięknych i słynnych mozaik.

  Następnego dnia odwiedziliśmy piękną Siennę, której niesamowite dachy możemy podziwiać chociażby w filmie James Bond, Quantum of Solace a także zapierający dech w piersiach Asyż, wraz z relikwiami św. Franciszka

  Gdy wstało słońce nad ciepłą Italią, nadeszła pora na wyruszenie do Rzymu, zwiedzaliśmy tam Koloseum, Forum Romanum, antyczne świątynie..

  Po Rzymie (następnego dnia) pojechaliśmy do ruin Pompejów, w których zobaczyliśmy chociażby słynny amfiteatr w którym odbył się koncert zespołu Pink Floyd.

  Na pożegnanie z Włochami znowu udaliśmy się do Rzymu w którym odwiedziliśmy Watykan z Bazyliką św. Piotra, Panteon i legendarną Fontannę Di Trevi, niestety nie zobaczyliśmy Anity Ekberg. 

  Po wielu wrażeniach tego tygodnia musieliśmy niestety rzec Arrivederci Roma i udać się w długą podróż do domu.

  Pozostały nam  zdjęcia i wspomnienia.

 • Szkoła poza Szkołą. Noc w Instytucie Lotnictwa.

  13 października 2017 r. odbyła się już po raz ósmy Noc w Instytucie Lotnictwa - największa w Polsce nocna impreza edukacyjna. Była to niepowtarzalna okazja, żeby na 111 stoiskach zobaczyć samoloty, śmigłowce, bezzałogowce i inne konstrukcje latające oraz osiągnięcia studentów, instytutów badawczych, czy przedsiębiorstw przemysłowych. Jednak to tylko kilka przykładów atrakcji, które czekały na uczestników. Można było również posłuchać wykładów osób związanych z lotnictwem, a także zadać im wiele pytań, na różne tematy. Jest to też jedyna okazja w roku, żeby odkryć zakątki Instytutu Lotnictwa, w których możemy znaleźć m. in. tunele aerodynamiczne, komorę próżniową i silniki lotnicze. Choć te wielkie wydarzenie jest skupione najbardziej na tematyce lotniczej, można było wiele dowiedzieć się na temat nauki, techniki oraz szkół, uczelni inżynierskich. W poprzednim roku przez bramę Instytutu przeszło ponad 30 000 osób. Nad wszystkim czuwali pracownicy Instytutu, ochroniarze oraz kilkadziesiąt wolontariuszy, również z XXVIII LO im. J. Kochanowskiego w Warszawie."

  Zdjęcia

 • Zmiana za sterami Kochanowskiego

  31.08.2017

  Po 25 latach żeglowania po oświatowym oceanie na pokładzie Kochanowskiego następuje zmiana za sterem. Od 1 września funkcję Dyrektora Liceum obejmuje Pan Marek Świderek. Przekazując Szkołę w godne ręce nowego Dyrektora, dziękuję Wszystkim, którzy na mojej drodze zawodowej wspierali mnie radą, nie pozwalali popaść w samouwielbienie, przyczyniając się tym samym do znalezienia się Kochanowskiego w obecnym miejscu edukacyjnej mapy Warszawy. Panu Markowi Świderkowi życzę realizacji swoich wizji dalszego rozwoju szkoły, odwagi w ich wdrażaniu i takiego wsparcia Nauczycieli na jakie ja sam mogłem zawsze liczyć. Z perspektywy ćwierćwiecza mogę śmiało powiedzieć, że nie jest to łatwa droga, ale satysfakcja i duma jakie z tytułu pracy  w Kochanowskim się osiąga, są nie do przecenienia. Całemu Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i, oczywiście, Panu Dyrektorowi składam najlepsze życzenia jak najmniej zakrętów na edukacyjnej drodze, a jeżeli już się pojawią, kierowania się przesłaniem wyśpiewanym przez Wojciecha Młynarskiego: "RÓBMY SWOJE". To z pewnością będzie dobra droga. Nawet jeśli czasem będzie pod górkę.

  Jerzy Kunicki

   

  Szanowny Panie Dyrektorze,

  długo nie dopuszczaliśmy do siebie myśli, że może nastąpić taki dzień, w którym zdecyduje się Pan na zasłużony odpoczynek. Oswajaliśmy się niechętnie, nie do końca przyjmując do wiadomości, że Kochanowski nieuchronnie będzie musiał zmierzyć się z tym faktem. Oczywiście każdy okręt ma swoich marynarzy, którzy muszą wykonać ciężką pracę, chwała im za to, aby wszyscy szczęśliwie i bezpiecznie mogli podróżować, a w konsekwencji zawijać do wielu ciekawych portów. Kochanowski w minionym ćwierćwieczu był bez wątpienia stałym bywalcem pięknych portów na edukacyjnej mapie Warszawy i kraju. Ogromna w tym zasługa Kapitana. Mam nadzieję, że nie popełnię jakiegoś nadużycia, i pozwolę sobie być wyrazicielem myśli młodzieży, nauczycieli, zarówno tych aktywnych zawodowo jak i emerytowanych, pracowników szkoły, wielu pokoleń absolwentów, rodziców i sympatyków Kochanowskiego, dziękując Panu za ciężką, twórczą i skuteczną pracę, tworzenie i pielęgnowanie szczególnej atmosfery szkoły,  kulturę pracy, zaufanie, nieustającą wiarę w ludzi,  przymykanie oka na nasze pomyłki, dystans, humor, koszykówkę i wszelką aktywność sportową.

  Mam nadzieję, że miłe wspomnienia wspólnych rejsów, na długie lata pozostaną w Pana i naszej pamięci oraz będą busolą dalszej podróży.

  Życzę Panu aktywnego odpoczynku, nieustająco zapraszając do odwiedzania Kochanowskiego. 

   

  Marek Świderek

   

 • Obóz integracyjno-adaptacyjny w Suchej Beskidzkiej.

   

  19 Edycja obozu integracyjno-adaptacyjnego już za nami. Tradycyjnie rok szkolny klasy pierwsze rozpoczęły od wizyty w Suchej Beskidzkiej. Program intensywny: zajęcia integracyjne, sport, basen, gra terenowa, matematyka, zajęcia z podstaw prawa, testy językowe, zajęcia na strzelnicy. Nie zabrakło również wycieczek: do Zakopanego ( plus kultowa dla Kochanowskiego Zubrzyca Górna) oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. Obóz podsumowaliśmy uroczystym wręczeniem legitymacji szkolnych. A za rok jubileusz, podobno ma być wyjątkowa oprawa. 
  Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przeprowadzenia obozu. 

 • Szkoła poza Szkołą

  Wycieczka: Dania_Norwegia.

 • Spotkanie z profesorem Władysławem Bartoszewskim prowadzi redaktor Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Wiadomości

Kontakt

 • XXVIII Liceum Ogólnokształcące
  ul. Wiktorska 99
  02-575 Warszawa
 • 22 844 29 21

Galeria zdjęć