Liceum 2019/2020

Poszukiwani wolontariusze przy 29. Biegu Powstania Warszawskiego

27.07.2019 Bieg Powstania Warszawskiego

Bieg Powstania Warszawskiego odbywa się w godzinach wieczornych, start nastąpi o godz. 20.30 (5 km) Praca wolontariuszy rozpoczyna się w godzinach popołudniowych. Wsparcie wolontariuszy będzie odbywało się w kilku strefach organizacyjnych z podziałem godzinowym:

ok.  godz. 16.00 do godz. 22.00 oraz od godz. ok. 18.00 do godz. 24.00 (godziny mogą ulec zmianie - skróceniu).

W tym roku Bieg Powstania Warszawskiego organizowany będzie 5-ciu i 10-ciu kilometrów. Bieg uchodzi za "najbardziej klimatyczny w Polsce". Trasa biegu poprowadzi w rejonach, w których były prowadzone najbardziej spektakularne walki powstańcze.  W kilku punktach zainscenizowane będą, przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Radosław", sceny z Powstania Warszawskiego. Gośćmi honorowymi Biegu będą kombatanci - powstańcy warszawscy, a kulminacyjny odcinek przed metą oświetlony będzie płonącymi zniczami. Ponadto wszyscy biegacze pokonują trasę z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu i znakiem Polski Walczącej, oddając tym samym hołd wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń.

Każdy wolontariusz wspomagający nasze wysiłki organizacyjne, otrzyma medal i koszulkę. Wystawiamy zaświadczenia o wolontariacie.

Do zadań wolontariuszy będzie należało:
- praca w punktach informacyjnych
- wsparcie biura zawodów
- wsparcie biura prasowego
- obsługa mediów i gości VIP
- pomoc przy przygotowaniu oprawy i dekoracji imprezy
- wręczanie medali
- wręczanie wody na półmetku i w strefie mety
- catering /banany/
- obsługa szatni i depozytów

- opieka nad kombatantami

- zarządzanie parkingami i miejscami do parkowania. 

Przydział do konkretnej strefy nastąpi w terminie późniejszym.

Proszę aby osoby chętne do pracy w charakterze wolontariusza, które ukończyły 13 r.ż. zapisywały się na stronie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWAhttps://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/ogloszenia/kariera/wolontariat  do dnia 30 czerwca 2019 r.

Wiadomości

Kontakt

  • XXVIII Liceum Ogólnokształcące
    ul. Wiktorska 99
    02-575 Warszawa
  • 22 844 29 21

Galeria zdjęć