• SPORT

• 17.09.2019 r. reprezentacja XXVIII L.O wzięła udział w biegach przełajowych, w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży - Licealiady. Tym samym rozpoczęliśmy rywalizację szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020  W klasyfikacji końcowej zajęliśmy I miejsce w biegach przełajowych, a autorami tego sukcesu byli min. :

Dystans 1500 m dziewcząt 2003- 2004,  II miejsce Oliwia Ściągaj

Dystans 1500 m dziewcząt 2000 - 2002,  I miejsce Anna Mazur

Dystans 2000 m chłopców 2003 - 2004,  II miejsce Maciej Jędrzejewski

Dystans 2000 m chłopców 2000 - 2002,  VI miejsce Mateusz Sadowski

• „I love Moniuszko”

•

6 września 2019 r. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbyła się premiera przedstawienia „I love Moniuszko”. Wśród wykonawców  znaleźli  się nasi uczniowie - Magda Olędzka i Michał Muszyński z klasy 2F. Spektakl przedstawiał pieśni i fragmenty oper autora „Halki” w nowej aranżacji  (ale z poszanowaniem oryginału) i nowej interpretacji tekstów odczytanych  w zgodzie ze współczesnymi realiami. W konsekwencji pojawił się Moniuszko odbrązowiony, niepompatyczny, aktualny, bliski zwykłym ludziom.

W obsadzie nie było zawodowych aktorów, ale amatorzy, których atutem  jest   entuzjazm i radość twórczej pracy. Ci młodzi  aktorzy w częściach taneczno – ruchowych perfekcyjnie oddali zamysł  reżyserki  (Małgorzata Zajączkowska ).

Magda i Michał na przygotowania i próby poświęcili trzy tygodnie wakacji, by otworzyć się na scenę, ośmielić, nauczyć mowy ciała, czego efektem była doskonała realizacja scenicznych zadań. Magda i Michał świetnie znaleźli się w tej produkcji, zbierając zasłużone brawa. Gratulujemy!

Wojciech Szarowski

• Zebrania z rodzicami

• 19 września 2019 r. zapraszamy na spotkanie Dyrekcji Liceum oraz wychowawców z rodzicami uczniów klas I

SALA GIMNASTYCZNA

Absolwenci Gimnazjum  (1 A_3, 1 B_3, 1D_3, 1 F_3, 1 G_3)                     godz. 17:30

Absolwenci Szkoły podstawowej  (1 A_4, 1 B_4, 1 C_4, 1 D_4, 1 E_4)    godz. 18:30

Po spotkaniu odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami w salach.

Zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas II i III  odbędą się o godz. 17:30

Szczegółowy harmonogram zebrań w dniu 19 września 2019 r.