• Stypendia Prezesa Rady Ministrów

• 27 listopada wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów 270 uczniom z rejonu warszawskiego. W wydarzeniu zorganizowanym w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie uczestniczyli Dorota Skrzypek oraz Krzysztof Wiśniewski - Mazowieccy Wicekuratorzy Oświaty.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej wyniki dobre.

Wręczenie stypendiów uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.

W tym roku na terenie województwa mazowieckiego stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano blisko 500 uczniom.

W tym roku stypendium otrzymał Mateusz Sadowski uczeń klasy 3 A.

• Muzyka poważna

• W ramach edukacji kulturalnej w Kochanowskim odbywają się prelekcje/wykłady połączone z koncertami:

1. "Polska muzyka narodowa - Stanisław Moniuszko znany i nieznany" (z okazji roku moniuszkowskiego). 22.10.19 r.

2. "Od pieśni do piosenki - polska muzyka wokalno-instrumentalna na przestrzeni dziejów"  27.11.19 r.

3. "W karnawałowym rytmie - od opery do operetki i musicalu"

• Jaśki 2019. Święto patrona liceum

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jaśki 2019.

8 listopada 2019 r. obchodziliśmy dzień Patrona Licem - Jana Kochanowskiego. Uroczystość rozpoczeło wprowadzenie sztandaru Liceum i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrał dyrektor liceum Pan Marek Świderek, który powitał licznie zaproszonych gości, grono pedagogiczne oraz uczniów (szczególnie klas pierwszych, którzy po ślubowaniu oficjalnie dołączyli do grona uczniów liceum). W swoim wystąpieniu dyrektor przypomniał długą historię liceum, jego misję, kierunki działania, osiągnięcia oraz znanych absolwentów. Po wystąpieniu Pana Dyrektora wręczone zostały przez Przewodniczącego Rady Rodziców Jaśki 2019. Uroczystość uświetnił spektakl „Łysa śpiewaczka” przygotowany przez uczniów naszej szkoły podczas warsztatów teatralnych pod kierunkiem naszej absolwentki p. Heleny Marczewskiej.

Lista nagrodzonych-JAŚKI 2019