• ABSOLWENCI 2021
          • ABSOLWENCI 2021

          • Drodzy Absolwenci XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie

             

            W dniu dzisiejszym symbolicznie mury naszej szkoły po raz 74 opuszcza kolejny rocznik młodzieży. To już 12250 Absolwentów, którzy ważny etap swojego życia spędziło w Kochanowskim. Liceum im. Jana Kochanowskiego należy od wielu lat do szkół wyróżniających się sukcesami w kształceniu i wychowaniu.Sukcesy Kochanowskiego wynikają z dostosowania oferty edukacyjnej do stale zmieniającego się świata i oczekiwań uczniów, ale również wyjątkowej atmosfery sprzyjającej spokojnej stabilnej i efektywnej pracy. O sukcesach Kochanowskiego świadczą liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, wysokie wyniki uzyskiwane podczas  egzaminów dojrzałości, wysokie miejsca w rankingach szkół, a przede wszystkim liczba chętnych w corocznej rekrutacji do Liceum. Wszystkie te miłe akcenty naszego szkolnego życia to efekt współpracy i ciężkiej pracy nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

            Dziś z całą pewnością możemy Wam pogratulować oraz podziękować, za piękną realizację misji naszego Liceum.

            Za skuteczne zdobywanie wiedzy-świadczą o tym liczne nagrody w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych.

            Za rozwijanie swoich pasji, o czym świadczy wiele inicjatyw o charakterze artystycznym, których byliśmy świadkami i uczestnikami, a które przez ostanie trzy lata organizowaliście i współtworzyliście. To Wam przypadła w udziale między innymi organizacja jubileuszowego XXV Festiwalu Teatralnego, ale również kontynuacja wielu aktywności o charakterze kulturalny, które miały swój początek w Kochanowskim wiele lat temu. Ale przede wszystkim Wasza obecność w Kochanowskim to współtworzenie szczególnej Jego atmosfery.

            Życzymy Wam wielu sukcesów naukowych, trafnego wyboru drogi zawodowej oraz spełnienia w życiu osobistym. Dziękujemy za to, że tworzyliście  pozytywny wizerunek XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie.

            I tylko Studniówki żal.....

             

            Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jan Kochanowskiego w Warszawie.

            Kochanowski Dziękuje

        • Pożegnanie
          • Pożegnanie

          • Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ks. Stanisława Kicmana, który w latach 1990-2004 nauczał religii w naszym XXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego.

            Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 26 kwietnia w Parafii św. Szczepana w Raszynie.

            Trumna z ciałem zmarłego zostanie wprowadzona  do kościoła o godzinie 10:00 . 

            Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godzinie 11:00,  po czym Ciało Zmarłego zostanie złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu Wolskim w Warszawie.

             

            W imieniu całej społeczności Kochanowskiego, Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników, Uczniów, Absolwentów i ich Rodziców chcielibyśmy przekazać Rodzinie Ks. Stanisława Kicmana wyrazy głębokiego żalu.

            Nekrolog

            Wspomnienie

            16 kwietnia odszedł ksiądz Stanisław Kicman, wieloletni katecheta w naszym liceum.

            Był człowiekiem pełnym inicjatywy, empatycznym i otwartym: na jego lekcjach pojawiali się uczniowie o różnych poglądach, również poszukujący, wątpiący, zbuntowani – wszystkich traktował z szacunkiem i powagą. Dla wielu młodych ludzi był autorytetem.

            Jako dziecko przeżył okupację i powstanie warszawskie, a mieszkając z rodziną na Woli, również rzeź cywilnych mieszkańców tej dzielnicy, wreszcie obóz koncentracyjny. W poczuciu obowiązku wobec ofiar często o tym doświadczeniu opowiadał, a nawet oprowadzał młodzież po miejscach pamięci swojej dzielnicy; były to piękne lekcje patriotyzmu.

            Był nie tylko wspaniałym nauczycielem, ale również dobrym kolegą integrującym środowisko nauczycielskie naszego liceum, człowiekiem pełnym radości życia, gotowym do pomocy.

            Kiedy po wielu latach pracy (1990 – 2004) odszedł z naszej szkoły, nadal pozostawaliśmy w kontakcie, ale sporadyczne odwiedziny nie mogły zastąpić codziennego kontaktu i stałej obecności w naszej społeczności szkolnej.

            Żegnaj, Stasiu.

             

             

    • Galeria zdjęć

        brak danych