•

Szkolna tradycja jest elementem integrującym społeczność uczniowską oraz stanowi
        o niepowtarzalności miejsca jakim jest XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego
        w Warszawie. Przez długie lata istnienia utrwaliły się pewne tradycje i zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie.

• Od początku istnienia prowadzona jest Kronika Szkoły, która odnotowuje wszystkie ważne wydarzenia i osiągnięcia.
        • Święto Patrona Szkoły obchodzone w Dzień Edukacji Narodowej podczas, którego odbywa się symboliczne przyjęcie uczniów klas pierwszych do Liceum poprzez ślubowanie na Sztandar Szkoły.
        • Uroczystość zakończenia nauki w Liceum.
        • Liceum ma Sztandar, który prezentowany jest na głównych uroczystościach szkolnych.
        • W uroczystościach szkolnych uczestniczą emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.
        • Świąteczne spotkania wychowawców z absolwentami.

Rota ślubowania uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły.