Liceum 2019/2020

Historia Festiwalu Subiektywniki Szefowie Galerie

Historia Festiwalu

Festiwal Teatralny jest organizowany co roku w trzeci weekend listopada, z inicjatywy przede wszystkim uczniów oraz absolwentów XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego.

FT jest najważniejszym wydarzeniem roku, jedną  z najważniejszych tradycji szkoły. Pomysłodawcą i szefem trzech pierwszych edycji FT był Maciej Chmiel. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1995 roku, w 2017 roku do skutku doszła 23. edycja imprezy.

FT wspierany jest przez Dyrekcję Liceum, Radę Rodziców, Wydział Edukacji i Wychowania Dzielnicy Mokotów, sponsorów oraz pedagogów teatralnych.

FT spełnia ważną rolę edukacyjną, dydaktyczną oraz pedagogiczną. Organizowany jest przez uczniów, z myślą o młodych twórcach, chcących pokazać swoje talenty przed profesjonalnym jury, w skład, którego wchodzą znani aktorzy, reżyserzy, pedagodzy teatralni i inne osoby związane z teatrem.

 Dzięki temu na deskach Kochanowskiej sceny możemy zobaczyć przyszłych aktorów, reżyserów, scenarzystów, scenografów, których zaangażowanie i uzdolnienia wprowadzają ich do przedsionka kariery teatralnej.  Przez dwa dni licealiści z różnych szkół warszawskich (ale nie tylko) kolejno wystawiają samodzielnie przygotowane przez siebie sztuki, których widzami są ludzie w różnym wieku, przede wszystkim jednak młodzież.

Każdej edycji festiwalu towarzyszy Subiektywnik-gazeta festiwalowa, w której można przeczytać: zapowiedzi, relacje, recenzje oraz werdykt jury.

FT cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, a po festiwalowe wejściówki ustawiają się bardzo długie kolejki.

Dzięki FT zwykła szkoła na jeden weekend zamienia się w prawdziwy teatr, i staje się szkołą niezwykłą.

 

Wiadomości

Kontakt

  • XXVIII Liceum Ogólnokształcące
    ul. Wiktorska 99
    02-575 Warszawa
  • 22 844 29 21

Galeria zdjęć