• II mistrzostwa w lekkoatletyce w Kochanowskim

• 18.10.2021 r. odbyły się w naszej szkole II mistrzostwa w lekkoatletyce. Uczniowie rywalizowali w 2 kategoriach wiekowych: klasy 1 i 2 oraz 3 (po gimnazjum i po szkole podstawowej) oraz 4 konkurencjach:

• pchnięciu kulą,
            • skoku w dal,
            • biegu na 60 m
            • biegu na długim dystansie (1500 m chłopcy i 1000 m dziewczyny).

Podczas tegorocznej edycji Mistrzostw Kochanowskiego w Lekkoatletyce zostały pobite dwa rekordy: Tomasz Zębala poprawił swój wynik z zeszłego roku na 1500 m (5,21), a Dorota Marciniak ustanowiła nowy rekord na 60 m (8,70).

Zwycięzcy swoich konkurencji otrzymali statuetki, a uczniowie z  miejsc 1-3 zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

LA_2021_konkurencje_zwyciezcy

LA_2021_rekordy_liecum

• Sztafetowe biegi przełajowe-finały WOM

• Dziewczęta na 9, a chłopcy na 6 miejscu zakończyli zmagania  w finałach sztafetowych mistrzostw Warszawy (7x1000m) w ramach WOM.

Dziewczęta:1. Anna Lipińska 2. Noelia Pols 3. Paulina Dzwonkowska 4. Helena Milewska 5. Olga Malczewska 6. Oliwia Ściągaj 7. Julia Oneksiak 8. Ola Szindler - rezerwowa

Chłopcy:1. Błażej Wróblewski 2. Wojtek Gwiazda 3. Stanisław Stepka 4. Maciej Jędrzejewski 5. Krzysztof Dembek 6. Tomasz Zębala 7. Wojciech Sendek 8. Marek Szczęsny - rezerwowy

Gratulujemy!

• II Mokotowski Mityng Lekkoatletyczny

• 9 października 2021 r. na obiektach sportowych XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego przy ul. Wiktorskiej 99 odbył się II Mokotowski Mityng Lekkoatletyczny. Organizatorem zawodów był Klub Roberta Korzeniowskiego-RK Athletics. Mityng swoim patronatem objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów Pan Rafał Miastowski.

W zawodach rywalizowano w następujących kategoriach wiekowych oraz konkurencjach:

KATEGORIE WIEKOWE:

U10 (2012 i młodsi);

U12 (2010 – 2011);

U14 (2008 – 2009);

U16 (2006 – 2007);

OPEN

KONKURENCJE:

Bieg na 60 m;

Bieg na 1000 m;

Chód sportowy na 1000 m;

Chód sportowy na 2000 m;

Chód sportowy na 3000 m;

Skok w dal;

Rzut piłeczką palantową.

W imprezie uczestniczyło kilkuset zawodników. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców. I do zobaczenia za rok na III Mokotowskim Mityngu.

• Mistrzostwo w biegach przełajowych

• Błażej Wróblewski (uczeń klasy 2 B)  zdobył złoty medal (1 miejsce) w finałach biegów przełajowych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Finałowe biegi odbyły się 6 października 2021 r. na obiektach AWF. Serdeczne gratulacje!

• I znów sukces sportowy

• W towrzyskim turnieju piłki siatkowej, który odbył się w dniu 1 października 2021 r. w XXXIV LO im. Cervantesa, Kochanowski dwukrotnie zameldował się na podium: drużyna naszych dziewcząt zajęła 3, a drużyna chłopców 1 miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:

Wiktoria Grabowska, Hanna Dudzik, Hanna Czermużyńska, Aniela Dudzińska, Zosia Stepa,
            Zofia Jaroszewicz, Justyna Winiarska, Katarzyna Obara

Skład drużyny chłopców:

Krzysiek Strupiński, Kuba Kucharski, Paweł Tymiński, Tomasz Kijo, Andrzej Tadeusiak, Maks Studzienny, Kacper Kowalski, Piotr Kozłowski, Kuba Kurkiewicz, Bartosz Mantey, Joanes van Soest, Igor Pich

Najlepszym siatkarzem turnieju został wybrany: Paweł Tymiński.

• Rada Rodziców

• W dniu 23.09.2021 roku ukonstytuowała się nowa Rada Rodziców oraz wybrano jej Prezydium.

Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2021/2022

Przewodnicząca – Gracjana Kubak                               3 C_4

Skarbnik– Małgorzata Czeremużyńska                         3 G_3

V-ce Przewodnicząca– Marta Piotrkiewicz                        2 D

Sekretarz– Wioletta Dziarnowska                                   3 A_3

Członek Prezydium- Adrian Marzecki                                 1 B

Członek Prezydium- Edyta Wojtczak-Hreczuch                 1 A

Członek Prezydium – Aleksandra Klimont -Bodzińska    3 F_3

23.09.2021_uchwala_NR_1__Wybory.pdf

• Warszawska Olimpiada Młodzieży

• Kochanowski zdominował zawody w biegach sztafetowych, w ramach rywalizacji WOM w dzielnicy Mokotów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wygrali z dużą przewagą, zdobywając złote medale i przepustki na finały warszawskie, które odbędą się 12 października 2021 r. na obiektach  AWF-ie.

Skład sztafet:

Dziewczęta: