• Deklaracje maturalne

• Informacja dla Maturzystów i Absolwentów!

Ostateczny termin składania deklaracji maturalnych upływa w dniu 7 lutego 2025 r.

E-DEKLARACJA

Deklarację w formie elektronicznej (e-deklarację) zdający może wypełnić i złożyć w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika (ZIU) na stronie internetowej: https://ziu.gov.pl/login.

Logowanie do ZIU jest możliwe od dnia 25 września 2024 r. przy użyciu loginu i hasła otrzymanego od dyrektora szkoły, do pobrania w sekretariacie liceum.

W tym roku, zgodnie z decyzją CKE nie składamy deklaracji wstępnych.

Deklaracje można składać elektronicznie od dnia 25 września 2024 r.

Informacje na temat dostosowań form egzaminu można uzyskać w sekretariacie liceum.

• Biegi przełajowe

• Dnia 24.09 odbyły się indywidualne mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych. Kochanowskiego reprezentowała liczna grupa uczniów.
            Miejsca z awansem do finałów Warszawy:
            Dziewczęta 08 +
            3. Nina Chmielowiec
            Dziewczęta 05-07
            5. Zofia Braun
            Chłopcy 08+
            1. Ignacy Pimpicki
            2. Franciszek Piotrowski

Wszysktim uczniom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy za udział w zawodach, a tym którzy awansowali życzymy powodzenia w finałach, które odbędą się 9.10 w Parku Skaryszewskim.

Opiekunowie: Aleksandra Ryglewicz i Patryk Sadlej

• Projekt historyczno-językowy

• Wsparcie finansowe projektu historyczno-językowego "Erinnerungskultur Polen Deutschland"

Miło nam poinformować, iż nasz projekt otrzymał dofinansowanie od dwóch Instytucji:

Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej.

Dzięki temu wsparciu możemy realizować ambitne założenia tego międzynarodowego wydarzenia, którego pierwsza część już za nami. Szykujemy się do powitania naszych kolegów z Niemiec w Warszawie, by wspólnie odwiedzić Miejsca Pamięci w naszej ojczyźnie i zrealizować reportaż o projekcie oraz o Polakach mieszkających w Hesji, który mamy nadzieję opublikować po zakończeniu projektu.

Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie.

Młodzież XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie wraz z opiekunami Katarzyną Bober i Katarzyną Mikołajczyk

• Wymiana w Ober-Ramstadt

• W dniach 2-7 września uczniowie naszej szkoły, w ramach projektu historyczno-językowego uczestniczyli w wymianie w Ober-Ramstadt w Niemczech. Wyjazd ten stanowił nie tylko okazję do doskonalenia umiejętności językowych, ale także umożliwił młodzieży poznanie historii pamięci naszych przodków oraz nawiązanie nowych międzynarodowych przyjaźni.

Podczas wymiany zwiedzaliśmy między innymi Frankfurt, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach w byłym obozie przymusowej pracy Adlerwerk. Było to wyjątkowe doświadczenie, które pozwoliło nam lepiej zrozumieć trudne aspekty historii regionu. Odwiedziliśmy również Heidelberg, który szybko stał się faworytem wśród zwiedzonych przez nas miast. Jego malownicza sceneria i bogata historia zrobiły na nas ogromne wrażenie. Odwiedziliśmy również Centrum Dokumentacji Antycyganizmu oraz zwiedziliśmy zamek Schloss Heidelberg.

Wieczorem mieliśmy okazję spędzić czas w mniejszych grupach, uczestnicząc w spotkaniach z niemieckimi rodzinami. Było to niezapomniane doświadczenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Świetnie się bawiliśmy, a jednocześnie mieliśmy możliwość szlifowania swojego niemieckiego i sprawdzeniu swoich umiejętności w praktyce.

Byliśmy też w Darmstadt gdzie odwiedziliśmy miejsce światowego dziedzictwa kulturowego.

Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w lekcjach w niemieckiej szkole, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak wygląda tamtejszy system edukacji.

Podsumowując, spędziliśmy w Ober-Ramstadt świetny czas i wszyscy wrócili zadowoleni. Nie możemy się doczekać, kiedy nasi niemieccy przyjaciele odwiedzą nas w Polsce, w Krzyżowej.

• Zbiórka darów dla powodzian

• Sekcja Wolo zaprasza do dołączenia się do zbiórki, którą organizuje Urząd Dzielnicy Mokotów. Zbiórka będzie trwała do czwartku 19.09.2024, tradycyjnie dary składamy pod Kochanowskim.

W szczególności zbieramy: wodę butelkową, środki czystości oraz suchą żywność.

Dary będą dostarczone do Urzędu, który dalej zorganizuje ich transport do potrzebujących.

Zapraszamy do udziału w zbiórce-sekcja Wolo.

• LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

• W dniu 10 września 2024 roku w Służewskim Domu Kultury w Warszawie odbyła się tradycyjna Gala podsumowującą zmagania mokotowskich szkół w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Kochanowski w klasyfikacji medalowej na Mokotowie zdobył 2 miejsce wśród wszystkich szkół średnich, ponadto

1 miejsce w klasyfikacji chłopców,

4 miejsce w klasyfikacji dziewcząt

Uczniowie naszej szkoły reprezentujący Dzielnicę Mokotów zdobyli brązowe medale Mistrzostw Warszawy Szkół Ponadpodstawowych w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych.

Wśród nagrodzonych nauczycieli znalazł się  p. Patryk Sadlej.

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych.

• Zebrania z rodzicami

• 12 września 2024 r. o godz.17.30-18.30 zapraszamy na zebrania z rodzicami uczniów klas I-IV.

Spotkanie Dyrekcji Liceum oraz wychowawców z rodzicami uczniów klas I odbędzie się w sali gimnastycznej.